![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5668593
*
nr 566 8593
Spegel
längd: 54, höjd: 64
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2009
kl 17:02:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 16:07:47
1
350 kr
15/2 20:52:33
2
Vinnande bud
16/2 16:55:28
3
450 kr
16/2 16:55:48
3
550 kr
16/2 16:56:08
3
650 kr
16/2 16:56:48
3
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 566 8593
Spegel
längd: 54, höjd: 64
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 16:07:47 | 1 | 350 kr |
15/2 20:52:33 | 2 | Vinnande bud |
16/2 16:55:28 | 3 | 450 kr |
16/2 16:55:48 | 3 | 550 kr |
16/2 16:56:08 | 3 | 650 kr |
16/2 16:56:48 | 3 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53